EUROPA LEAGUE/ Këto janë të gjitha ndeshjet e ditës së sotme (FOTO LAJM)

Pas Champions Legue, është radha e kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube në Evropë, Europa League.

Ditën e sotme do luhen ndeshjet e dytë, ku 32 ekipet pjesëmarrëse do të zbresin në fushë.

Padyshim që  nuk mungojnë takimet interesante si ato mes Real Sociedat – Monaco apo Celtic- Leverkusen.

Në fushë sonte pritet të zbresin edhe shumë futbollistë shqiptar, pasi Legia e Mucit dhe Kastratit do të ndeshet me Licesterin, Ferencvarosi Myrto Uzunit do të përballet me Real Betis, Lazio e Hysajt, Strakoshës dhe Muriqit do të ndeshet me Lokomotivën e Moskës edhe Napoli i Rrahmanit me Spartakun e Moskës.

Tetë ndeshje do të nisin në orën 18:45 dhe tetë të tjera në orën 21:00./albeu.com

 


Shtuar 30.09.2021 11:46