EURO 2020/ Wales – Zvicër mbyllet në barazim, skuadra e shqiptarëve i shkon shumë pranë fitores (VIDEO)

 

Ndeshja mes Ëales dhe Zvicrës e vlefshme për fazën e grupeve të Euro 2020 është mbyllur me rezultatin e barabartë, 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e barabartë pa gola, edhe pse rastet nuk munguan.
Sapo nisi e dyta, Zvricra arriti të kalonte në avantazh me Embolo.

Ëales mori masat dhe arriti të gjente golin e barazimit në minutën e 74’ me sulmuesin Moore.

5 minuta nga fundit, Zvicra arriti të gjente sërish golin, por Gavranovic u gjet në pozicion jashtë loje.

1-1 do të ishte rezultati e kësaj ndeshje të parë për Zvicrën dhe Ëales në Euro 2020. /albeu.com/

Shtuar 12.06.2021 16:56