EURO 2020/ Ukrainë – Angli, ndiqeni këtu ndeshjen LIVE

Pas pak nis edhe ndeshja e fundit çerekfinale e Kampionatit Evropian Euro 2020, ajo mes Ukrainës dhe Anglisë.

Ukrainë e Sevchenkos arriti të kualifikohej falë një goli në minutën e 121’ ndaj Suedisë ndërsa Anglia fitoi pastër përballë Gjermanisë.

“Tre Luanët” janë skuadra favorite për kalimin në gjysmëfinale aty ku i pret tashmë Danimarka.

Për të shikuar ndeshjen LIVE klikoni KËTU. /albeu.com/

Shtuar 3.07.2021 20:50