EURO 2020/ Sllovaki – Spanjë, formacionet e mundshme

Sllovakia do të përballet me Spanjën në kuadër të ndeshjes së fundit në “Euro 2020”.

Sllovakia do të përballet me Spanjën në kuadër të ndeshjes së fundit të Grupit E në “Euro 2020”.

Sllovakët kanë tri pikë dhe me një barazim eventual mund të kualifikohet tutje nga vendi i tretë.

Spanjollët kanë dy pikë dhe për ta vetëm fitorja ka vlerë, pasi nuk duan të përfundojnë në vendin e dytë apo të tretin dhe të përballen në ndeshjen e parë eliminuese me ndonjë Kombëtare të madhe.

Për “Furinë e Kuqe”, suspendimin për ndeshjen e ardhshme rrezikojnë, Pau Torres dhe Rodri.

Formacionet e mundshme:

Slovakia: Dúbravka; Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan; Kucka, Hrošovský; Haraslín, Hamšík, Mak; Duda.

Spain: Unai Simón; Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Gayà; Llorente, Busquets, Thiago; Gerard Moreno, Morata, Traoré


Shtuar 23.06.2021 09:13