EURO 2020/ Portugalia bën publike listën e lojtarëve të grumbulluar

Portugalia ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

 

Kombëtarja e Portugalisë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Portugalia bën pjesë ne Grupin F dhe do të ndeshet me Hungarinë, Gjermaninë dhe Francën.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja portugeze në “Euro 2020”.

Futbollisti i Barcelonës, Trincao mbetet jashtë në këtë Kampionat.

Portierë:

Anthony Lopes (Lyon), Rui Patrício (Wolverhampton Wanderers) dhe Rui Silva (Granada)

Mbrojtës:

João Cancelo (Manchester City), Nélson Semedo (Wolverhampton Wanderers), José Fonte (Lille), Pepe (Porto), Rúben Dias (Manchester City), Nuno Mendes (Sporting CP), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund)

Mesfushorë:

Danilo Pereira (PSG), João Palhinha (Sporting CP), Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers), Bruno Fernandes (Manchester United), João Moutinho (Wolverhampton Wanderers), Renato Sanches (Lille), Sérgio Oliveira (Porto) dhe William Carvalho (Real Betis);

Sulmues:

Pedro Gonçalves (Sporting CP), André Silva (Eintracht Frankfurt), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Juventus), Diogo Jota (Liverpool), Gonçalo Guedes (Valencia CF), João Félix (Atlético Madrid) dhe Rafa Silva (Benfica).


Shtuar 20.05.2021 21:55