EURO 2020/ Poloni – Sllovaki, ndeshja e dytë e ditës së sotme

Polonia përballet sot me Sllovakinë.

Ndeshja mes Kombëtares së Polonisë dhe Sllovakisë zhvillohet sot nga ora 18:00 në stadiumin “Gazprom Arena” të Shën Petersburgut.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të Grupit E, ku bëjnë pjesë edhe Spanja dhe Suedia.

Polonia në krye me Robert Lewandowskin synon të arrijë fitore në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian.

Sllovakia që ka disa futbollistë me përvojë në radhët e saj, synon të arrijë rezultat pozitiv

Shtuar 14.06.2021 11:29