EURO 2020/ Mbyllet pjesa e parë mes Çekisë dhe Danimarkës, ky është rezultati (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para mes Danimarkës dhe Çekisë në çerekfinalen e parafundit të Euro 2020.

Danezët po kryesojnë me avantazhin e dy golave. Fillimisht zhbllokoi rezultatin Delaney që në minutën e 6’ të takimit, dhe më pas në fundin e pjesës së parë Dolberg shënoi edhe të dytin.

Me këtë rezultat Danimarka është shumë pranë kalimit në gjysmëfinale edhe pse ndeshjet e mëparshme na kanë treguar se asgjë nuk është e sigurtë deri në fund. /Albeu.com/


Shtuar 3.07.2021 18:52