EURO 2020/ Itali – Zvicër, Locatelli shpallet lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

Manuel Locatelli është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes,  Italia – Zvicra.

Mesfushori i Sassuolos dhe Italisë, Manuel Locatelli është shpallur lojtari i ndeshjes ndaj Zvicrës.

Locatelli ishte “dirigjenti” i mesfushës dhe shënoi dy gola për ta ndihmuar Italinë ta sigurojë kualifikimin tutje.

Ai shënoi golin e parë në min 26′, ku me një pasim fantastik tek Berardi, arriti ta përfundojë aksionin në gol.

Mirëpo, italiani shënoi edhe golin e dytë me një goditje nga distanca. Locatelli shënoi golin e dytë personal në min 51′.

Locatelli shpallet lojtari i ndeshjes, Italia – Zvicra.

Shtuar 16.06.2021 23:14