EURO 2020/ Hungari – Portugali, formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Hungarisë dhe ajo e Portugalisë do të përballen ne ndeshjen e tyre të parë në “Euro 2020” në “Puskas Arena”.

Në përballjet e tyre zakonisht ka pasur shumë gola, megjithatë Portugalia ka fituar më shumë ndeshje.

Në përballjet kokë më kokë, Portugaia ka fituar dy ndeshje ndërsa një ndeshje ka përfunduar në barazim.

Deri tani në tri takimet ndërmjet këtyre Kombëtareve, Portugalia ka shënuar nëntë gola ndërsa Hungaria katër.

Formacionet zyrtare:

Shtuar 15.06.2021 17:02