EURO 2020/ Danimarkë – Belgjikë, ndiqeni këtu ndeshjen LIVE

Danimarka dhe Belgjika luajnë sot ndeshjen e raundit të dytë të fazës së grupeve në Euro 2020.

Danezët vijnë nga një humbje në ndeshjen e parë ndaj Finlandës. një ndeshje e cila u realizua mes frikës dhe shokut pas ngjarjes së Eriksen.

Në krahun tjetër, Belgjika vjen pas një fitoreje të pastër përballë Rusisë.

Belgët janë një nga favoritët kryesorë për t’i shkuar këtij kompeticioni deri në fund dhe Danimarka është një kundërshtar që duhet kaluar medoemos.

Ndiqeni KËTU ndeshjen LIVE. /albeu.com/

Shtuar 17.06.2021 17:49