EURO 2020/ Danimark – Finlandë, formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

Ndeshja e dytë e ditës së dytë në Euro 2020 është ajo mes Danimakës dhe debutuesve të Finlandës e cila do të nisë në orën 18:00.

Padyshim që danezët shikohet si favoritë absolut në këtë ndeshje dhe do të tentojnë të marrin medoemos maksimumin e pikëve. Në krahun tjetër Finlanda edhe pse është për herë të parë në këtë kompeticionin madhor do të luaj të gjitha kartat e veta për të bërë suprizën.

Për ekipin nordik në formacion janë emra të njohur si, Eriksen, Poulsen, Hojbjerg apo edhe sulmuesin i Barcelonës Breathëaite. Tek Finlanda, lojtari më i njohur është sulmuesi Pukki i cili luan në Premier League. /albeu.com/

Formacionet zyrtare:

Shtuar 12.06.2021 17:18