EURO 2020/ Çeki – Danimarkë, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Çekisë dhe ajo e Danimarkës përballen sot nga ora 18:00.

Çekia erdhi deri në këtë fazë pasi e eliminoi skuadrën e Holandës, ndërsa Danimarka e mposhti Uellsin.

Danimarka në këtë ndeshje hyn pa të lënduarit Christian Eriksen, Yousuff Poulsen dhe Daniel Wass ndërsa çekët e kanë skuadrën e plotë për këtë ndeshje.

Fituesi i kësaj përballje në gjysmëfinale takohet me fituesin e ndeshjes Ukrainë-Angli.

Formacioni i Çekisë:

Vaclik, Celustka, Coufal, Kalas, Barak, Holes, Schick, Masopust, Sevcik, Soucek, Boril

Formacioni i Danimarkës:

Schmeichel, Vestergaard, Kjaer, Maehle, Christensen, Delaney, Braithwaite, Dolberg, Damsgaard, Stryger, Hojbjerg


Shtuar 3.07.2021 16:48