Eto’o: Mourinho është fenomen, i vetmi që mund ta bëjë Romën të fitojë Scudetton

Samuel Eto’o ishte një nga besimtarët e Jose Mourinhos gjatë aventurës së tyre te Interi.

Sulmuesi ishte një element themelor i skuadrës së Nerazzurrëve për aftësinë e tij për t’u përshtatur me role të shumta (për një periudhë ai luajti anësor i plotë), dhe një nga protagonistët e fitores së madhe të tripletës, marrë nga Corriere dello Sport.

Eto’o iu rikthye të fliste për Special One në faqet e Marca, duke komentuar aventurën e tij te Roma:“Mourinho është një fenomen, i vetmi i aftë që shoh për ta bërë Romën kampion të Italisë pas një pas një kohe të gjatë”. /aalbeu.com/


Shtuar 29.10.2021 16:54