Eriksen zgjedh mes Man United dhe Brentford

Mesfushori Christian Eriksen nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij.

Ndërkombëtari danez 30-vjeçar zgjedh mes Manchester United dhe klubit të tij aktual, Brentford.

Oferta e mankunianëve është më e favorshme financiarisht, por familja Eriksen tashmë është mësuar me jetën në Londër dhe nuk ka dëshirë të largohet nga kryeqyteti i Anglisë.

Në të njëjtën kohë, rikthimi i mesfushorit te Tottenham nuk ka gjasa, pasi Spurs mbështeten te Rodrigo Bentancur dhe Yves Bissum, ndërsa Eriksen ka nevojë për praktikë të vazhdueshme ndeshjesh në prag të Botërorit 2022.

Më 30 qershor, Eriksen do të bëhet lojtar i lirë. /albeu.com/

Shtuar 24.06.2022 09:13