Emery i radhës që refuzon milionat e sheikëve të Newcastle, merr frymë lirisht Villarreal

Unay Emery ka qenë në presion të madh në 24 orët e fundit. Mediat angleze e kishin zyrtarizuar kalimin e tij te Newcastle duke thënë se të ejtën ai do të drejtojë skuadrën angleze në stërvitje, dhe të shtunën do të jetë trajner i saj në ndeshjen ndaj Brighton.

Por, pas fitores së Villareal mbrëmë ndaj Young Boys, trajneri spanjoll ka telefonuar pronarin e Villareal, Fernando Roig duke i konfirmuar qëndrimin në La Liga.

Emery ka refuzuar një mega-ofetë nga sheikët e Newcastle duke vendosur të qëndrojë tek Villareal.

Skuadra e tij është lidere në grupin e Champions League dhe se Emery nuk ka preferuar të lë për asnjë pagë skuadrën e tij për të drejtuar një skuadër tjetër që është e parafundit në ligë dhe ka synim vetëm mbijetesën./


Shtuar 3.11.2021 11:16