EL CLASICO/ Real Madridi mposht mes polemikash Barcelonën (VIDEO)

Real Madridi ka arritur të mposhtë Barcelonën me rezultatin 2-1 në “Aldfredo di Stefano”.

Galaktikët bën një pjesë të parë spektakolare ku shënuan fillimisht me Benzema në minutën e 13′ dhe më pas me Kross në minutën e 30′.

Me avantazhin e dyfishte u mbyllën 45 minutat e para.

Barcelona hyri me një marsh tjetër në të dytën, ku arritën të ngushtonin rezultatin me mbrojtësin, Mingueze në minutën e 60’.

Ky gol do t’i jepte zemër miqve të cilët rritën presionin dhe shtuan rastet por pa rezultat.

Në krahun tjetër Reali u mundua me anë të kundërsulmeve por pa arritur të gjëjo golin e tretë.

Kjo ndeshje nuk mund të mbaronte pa një karton të kuq, i cili u mor nga Cesemiro për shkak të dy ndërhyrjeve të njëpasnjeshme në minutën 89’ dhe 90’.

Me këtë fitore Reali kalon në renditje Barcelonën dhe barazon përkohësisht Atleticon në krye. /albeu.com/


Shtuar 10.04.2021 22:52