Efekti Ronaldo/ Portugezit i përmendet emri, Dortmundit i rriten aksionet

A ardhmja e Ronaldos është ende e paqartë. Në fillim Unired refuzoi ta shesë, por situata ka ndryshuar në mënyrë drastike pas humbjes ndaj Brentford.

Pak ditë ma parë në media dolën dy destinacionet e mundshme që CR7 i kishte të arritshme në këto momente. Njëri ishte kthimi i mundshëm në shtëpi, ndërsa mundësia e dytë ishte Dortmundi, i cili kërkon të balancojë humbjen e Haller.

Mundësia tashmë është ndjerë në Dortmund dhe Tuttomercatoëeb shpjegon se kur u shfaq lajmi, vlera e aksioneve të Borussias ka shënuar një rritje prej 2.3%./albeu.com