Eduardo Camavinga prezantohet te Reali, i gatshëm që këtë fundjavë (VIDEO)

Eduardo Camavinga është prezantuar te Real Madrid,

Francezu u ble këtë verë për 31 miilion euro nga Rennes.

Camavinga është mesfushor qendror, ku që nga viti 2019 ka luajtur 71 për ekipin e parë duke i realizuar dy gola, derisa me kombëtaren A të Francës ka luajtur tre ndeshje, duke shënuar një gol.

Ndërkohë, 18 vjeçari është stërvitur paradite me pjesën tjetër të skuadrës madrilene dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e fundjavës ndaj Celta Vigos. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)


Shtuar 8.09.2021 13:47