E trishtë! Lojtari i Premier League tërhiqet në moshën 24-vjeçare nga futbolli

Në moshën 24-vjeçare, Enock Mwepu i thotë lamtumirë futbollit

Lajmi i publikuar nga Brighton në mëngjes, u konfirmua nga mesfushori me një postim në rrjetet sociale.

“Një djalë nga qytet i vogël Zambian i quajtur Chambishi ka një lajm për të ndarë. Ai ndoqi ëndrrat e tij për të luajtur futboll në standarte të larta dhe me ndihmën e zotit, ai arriti në Premier League.

Ëndrrat ndonjëherë mbarojnë dhe me trishtim ju njoftoj se duhet të var këpucët për shkak të një problemi shëndetësor. Por kjo nuk është një lamtumirë për futbolli. Dua të falenderoj të gjithë ata që më mbështetën në këtë rrugëtim, familjen time, gruan time, agjentët, të gjitha klubet për të cilat kam luajtur dhe Brighton”, është shprehur djaloshi./ h.ll/albeu.com