E RËNDË/ Rrufeja bie në fushën e futbollit, ndërron jetë trajneri në Bullgari

Një ngjarje e rëndë ka tronditur futbollin bullgar dhe jo vetëm. Trajneri i ekipit Botev, Ivan Rancev, ka humbur jetën pasi është goditur nga një rrufe .

“Ndeshja filloi në 6.30 pasdite dhe së shpejti filloi të bjerë shi të fortë. Pati një bubullimë të fortë dhe rrufe goditi fushën. Goditi Ivan Ranchev dhe një lojtar të ekipit vendas. Ata ranë në tokë në të njëjtin moment. Ivan kishte një puls. Sipas udhëzimeve ne filluam një masazh të zemrës, por pashë që po humbnim funksionet vitale … Nuk kishte mjekë të ndihmës së shpejtë  në stadium sepse loja ishte një kontroll. Pra nuk kishte defibrilatorë. Ekipi i urgjencës që mbërriti në stadium nuk mund të bënte asgjë, sepse ai ishte i pajetë “, tha dëshmitari i incidentit, Dimitar Vrinčev, raporton” Novinite .

Mjekët  që erdhën më pas, konstatuan ndarjen nga jeta të trajnerit Rançev. Vetëtimat goditën gjithashtu edhe një futbollist, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar.

 


Shtuar 30.08.2021 15:39