Kane heroi, Anglia siguron mes dramës finalen e madhe ndaj Italisë (VIDEO)

Harry Kane i siguron finalen e madhe Anglisë duke mposhtur 2-1 në shtesa Danimarkën.

Ylli i Tottenham realizoi me penallti në minutën e 104′ golin vendimtar duke dërguar 3 Luanët në finalen e madhe më 11 korrik përballë Italisë e cila do të zhvillohet në Wembley.

Ndërkohë, ndeshja gjatë 90 minutave përfundoi 1-1 me golat e Damsgaard 30′ dhe Kjaer 39′ autogol. /albeu.com/


Shtuar 7.07.2021 23:35