E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Angli-Kroaci

Do të startojë në orën 15:00 në stadiumin “Wembley” të Londrës, sfida Angli-Kroaci e vlefshme për Grupin D të EURO 2020.

Pritet të jetë një takim i luftuar duke parë emrat e kombëtareve, por edhe emrat e lojtarëve që të dyja skuadrat kanë në fushën e lojës.

Kjo do të jetë ndeshja e parë e Grupit D. Anglia dhe Kroacia janë të shortuar në grup me kombëtare si Çekia dhe Skocia.

Sauthgejt e rreshton skuadrën e tij me Heri Kejnin në majën e sulmit, ndërsa Kroacia do të luajë me formacionin më të mirë me Modriç, Perisiç, Brozoviç, Kovaçiç dhe Rebiç.

Shtuar 13.06.2021 14:24