Çeki-Angli, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Anglisë do të zhvillojë ndeshjen e tretë dhe të fundit në fazën e grupeve.

Në ndeshjen vendimtare, anglezët përballen me Republikën Çeke që kanë pikë të njëjta katër.

Të dyja skuadrat futen në këtë takim për fitore dhe për vendin e parë në Grupin D.

Formacionet zyrtare:

Çekia: Vlacik, Celutska, Coufal, Kalas, Darida, Holes, Schik, Masopust, Jankto, Soucek, Boril.

Anglia: Pickford, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Grealish, Kane, Sterling, Philips, Saka.

Shtuar 22.06.2021 19:49