E BUJSHME/ Yaya Toure trajner i Tottenham?

Yaya Toure po shkon drejt bisedimeve për t’u bërë trajner me kohë të plotë në Tottenham Hotspur.

Kjo është sipas një raporti të fundit nga Evening Standard, i cili pretendon se ish-mesfushori i Manchester City është afër përfundimit të licencës UEFA A.

Toure filloi karrierën e tij si trajner në Ukrainë dhe Rusi përpara se të kthehej në Angli në fillim të këtij viti.

Metodat stërvitore të Toure besohet se u kanë impresionuar anëtarëve të grupit të Spurs, kështu mos u habitni të shihni më shumë nga ish-mesfushori i cili është gati për një aventurë të madhe në karrierën e tij. /albeu.com/

Shtuar 11.05.2022 13:35