E bujshme nga Mundo Deportivo, Barcelona tenton Eymeric Laporte

Barcelona nuk di të ndalet në merkato. Pas 3 blerjeve në një ditë Katalanasit tashmë synojnë edhe mbrojtësin e Man City,  Eymeric Laporte, raporton Mundo Deportivo, shkruan Albeu.com.

Barcelona ka transferuar si lojtar të lirë dyshen e Man City, Sergio Aguero dhe Eric Garcia, ndërsa së fundmi edhe Emerson nga Real Betis.

Qendërmbrojtësi i cili bën pjesë në skuadrën e Spanjës për Euro 2020, ka humbur vendin e titullarit në te Qyetarët dhe mund të largohet.

Ndërkohë, ai e njeh mjaft mirë La Ligan pasi më parë ka luajtur me Athletic Bilbao. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 4.06.2021 09:06