Dygolësh në finalen e Copa del Rey, Messi thyen një tjetër rekord

Lionel Messi ka arritur të thyejë një rekord të ri në futboll.

Messi tani është i vetmi futbollist në histori të futbollit, që ka shënuar 30 apo më shumë gola në nivel të klubit për 13 sezone radhazi.

Argjentinasi me dy golat ndaj Athletic Bilbaos u bë lojtari i parë në histori që arrin këtë rekord, duke tejkaluar emra si, Gerd Müller dhe Fernando Peyroteo të cilët kishin shënuar 30 apo më shumë gola në 12 sezone radhazi.


Shtuar 17.04.2021 23:54