Dybala pritet nga 10 mijë tifozë: Mezi pres të luaj në Olimpico

Fillimisht prezantimi në konferencën për shtyp, më pas ceremonia e inicimit në sheshin e Koloseut para një populli Giallorossi në gëzim. Dita romake e Paulo Dybala zgjidhi hallet e fundit të një sheshi festiv, pas fitores në Ligën e Konferencave dhe një merkato asgjë më pak se emocionuese.

10,000 tifozë të Romës e kanë pritur Joya-n në  Palazzo della Civiltà Italiana  gjatë gjithë pasdites. Argjentinasi nuk priti, duke dhënë një spektakël në eventin special  të organizuar nga sponsori Fendi.

Isha shumë kurioz të të njihja dhe të luaja këtu në Romë ka qenë gjithmonë shumë e vështirë. Të ndjej ngrohtësinë tënde më bën të dëshiroj të hyj në Olimpico me ty,” u shpreh Dybala.

Tani mbetet vetëm të presim debutimin në Olimpico , të planifikuar për 7 gusht kundër Shakhtar Donetsk. Realisht, Paulo mund të luajë një segment të ndeshjes më 30 korrik, në ndeshjen kundër Tottenhamit në Haifa./albeu.com


Shtuar 27.07.2022 09:04