Dybala humbi ndeshjen me Atalantën për shkak dëmtimi, Argjentina “e detyron” të stërvitet

Roma është duke monitoruar situatën e Paulo Dybala, i cili tanimë ndodhet në Miami me kombëtaren argjentinase.

Kjo jo pa shkak, pasi sulmuesi të dielën në mbrëmje humbje sfidën me Atalantën për shkak të një shqetësimi në këmbën e majtë dhe vetë më pak më shumë se 24 orë Roma e shikon arë të stërvitet në palestër.

Stafi mjekësor i argjentinës i dha dritën jeshile seancave më pak intensive, por sigurisht që Roma po vëzhgon situatën e dij me shpresën që të mos ketë probleme të karakterit muskulor për lojtarin.

Më 1 tetor, Roma do të sfidojë Interin në San Siro, Mourinho i cili është i pezulluar shpreson ta ketë Joya-n në dispozicion./albeu.com

 

 


Shtuar 20.09.2022 12:03