Dy lojtarë të Real Madridit që Ancelotti i parashikoi se do të kalonin Bellinghamin me gola, s’ja kanë dalë deri tani

Në nëntor, Carlo Ancelotti parashikoi se Vinicius Junior dhe Rodrygo do të shënonin më shumë gola gjatë këtij sezoni sesa Jude Bellingham.

“Rodrygo dhe Vinicius do të shënojnë më shumë gola gjatë gjithë sezonit. Ata do të shënojnë më shumë se Bellingham dhe Joselu. Ne nuk kemi asnjë dyshim për këtë”, deklaroi Ancelotti.

Shpejtë deri në prill, Bellingham mbetet golashënuesi më i mirë i Real Madridit me 20 gola në 34 ndeshje. Sidoqoftë, në përputhje me parashikimin e Ancelottit, Vinicius dhe Rodrygo po arrijnë shpejt me Jude për sa i përket golave.

Kur anglezi kishte 17 gola, Vini kishte vetëm gjashtë. Tani, braziliani ka shënuar 18 gola pas 30 ndeshjeve dhe është vetëm dy pas Bellingham.

As Rodrygo nuk është shumë keq. 23-vjeçari ka shënuar 16 gola në 43 ndeshje. Kështu, ai është vetëm katër prapa Bellingham.

Është mbresëlënëse që sulmuesit e Real Madridit po shënojnë gola kur Bellingham shënon gol. Në fund të fundit, Jude nuk ishte nënshkruar si sulmues.

Megjithatë, anglezi tashmë ka shënuar gjashtë gola më shumë sesa te Dortmundi sezonin e kaluar përpara se Real Madrid të paguante 103 milionë euro për ta marrë atë.

Real Madridi tani do të shpresojë që Vini, Rodrygo dhe Bellingham të mund të gjejnë rrjetën kundër Manchester Cityt në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/


Shtuar 15.04.2024 19:23