“Duhet të jem gati”, Kyle Walker është i vendosur të bëjë historinë në Premier Ligë

Kyle Walker është entuziast për ndeshjen e madhe të së dielës kundër West Ham, por ai nuk thotë fjalë të mëdha para se ta ngrit lartë trofeun e Ligës Premier.

Mbrojtësi anglez preku sfidat e suksesit të sezonit të fundit, duke përfshirë humbjen e vështirë ndaj Real Madridit në Ligën e Kampionëve.

Por, ai është i qartë: ka ende shumë punë për të bërë këtë fundjavë.

“Do të ishte gjithmonë një detyrë e madhe për të përsëritur atë që bëmë sezonin e kaluar, por ne besuam se mundëm dhe unë isha optimist. Penalltitë janë si rrokullisja e monedhës, por Real Madridi fitoi”, ka thënë fillimisht Walker.

“Ne kemi përballur dy skuadra shumë të mira si Arsenal dhe Liverpool në Ligën Premier dhe ka qenë e këndshme, me të vërtetë ka qenë. Tani, unë duhet të jem gati për çdo gjë që dëshiron trajneri dhe ne duhet të sigurohemi që të arrijmë tre pikë të dielën”.

“E vetmja herë që do të imagjinoja ngritjen e trofeut është pasi të ketë rënë vërshëllima e fundit nëse kemi fituar. Unë shikoj djemtë rreth meje dhe pavarësisht se kush luan, u besoj të gjithëve dhe e di se dikush mund të nxjerrë një pjesë magjie kur është e nevojshme.”

“Sigurisht, ka një përgjegjësi shtesë të qenit kapiten, por ka qenë emocionuese dhe më ka pëlqyer”, përfundoi ylli i Cityt. /Telegrafi/


Shtuar 16.05.2024 15:56