Dubravka largohet nga Manchester United, Newcastle tërheq portierin nga huazimi

Portieri Martin Dubravka është rikthyer nga Man United te Newcastle, me sllovakun që luajti për “djajtë e kuq” në formë huazimi.

Marrëveshja ishte projektuar për të gjithë sezonin aktual dhe parashikonte të drejtën e blerjes, mirëpo klubet njoftuan sot vendimin e Newcastle për të tërhequr portierin nga huazimi.

Për Manchester United, Dubravka bëri 2 paraqitje në Kupën e Ligës dhe pësoi 2 gola. /albeu.com