Drejtori sportiv i Al-Nasr flet për bisedimet me Ronaldon

Drejtori sportiv i Al-Nasr foli për temën e nënshkrimit të Cristiano Ronaldos.

Klubi i Arabisë Saudite është konsideruar prej kohësh favorit për nënshkrimin e me 37-vjeçarin. Portugezit iu ofrua një kontratë jashtëzakonisht fitimprurëse nga pikëpamja financiare.

“Le të presim deri në fund të vitit për të parë se si do të shkojnë gjërat. Këto negociata janë shumë domethënëse jo vetëm për klubin tonë dhe mbarë vendin, por edhe për botën e futbollit në tërësi. Ronaldo është një nga futbollistët më të mirë në histori. Ai ka qenë gjithmonë një lojtar shembullor”, tha ai.

Kujtojmë se në nëntor, Cristiano Ronaldo u largua nga Manchester United, pasi kishte rënë dakord me klubin për përfundimin e parakohshëm të kontratës. /G.D albeu.com/


Shtuar 25.12.2022 20:07