Dortmundi dëshiron vëllain e një prej yjeve të tyre

Sipas ‘Bild’, Borussia Dortmund dëshiron të nënshkruajë me Jobe Bellingham, vëllain e Jude Bellingham , lojtar aktual dhe yll i skuadrës verdhezi .

Jobe, vetëm 16 vjeç, është në akademinë e Birminghamit dhe luan si anësor i djathtë. Kjo ndodhi këtë sezon nga të rinjtë në nën-18 dhe tashmë ka debutuar me filialin (nën-23). Në ndeshjet e luajtura në kategorinë e tij ka luajtur pesë herë dhe ka shënuar tre gola.

Jude Bellingham vendosi për nënshkrimin e tij të mundshëm. “Do të ishte një ëndërr për mua, por varet nga ai. Nuk dua t’i bëj presion, por ai definitivisht nuk do të luajë për Schalken“, tha ai pas ndeshjes, duke lënë një mesazh për rivalin e madh të Dortmundit. /albeu.com


Shtuar 26.10.2021 14:16