Dortmund ende në kërkim të një zëvendësuesi të Haller, në skenë del ylli i Barcelonës

 Borussia e Dortmundit është ende në kërkim të një sulmuesi pasi Sebastian Haller u diagnostikua me kancer dhe pritet të mungojë gjatë.

Së fundmi klubi gjerman duket se do të tentojë Memphis Depay.

Drejtori sportiv i Dortmundit, Ëatzke ka thënë se kluybi duhet të kompletojë një lëvizje brenda 8-10 ditëve.

Sipas Sport, “Të Verdhët” janë duke monitoruar situatën e sulmuesit të Barcelonës, i cili po kërkon një destinacion të ri.

Barcelona fillimisht kërkon të paktën 20 milion për katonin e holandezi, por nga ana e lojtarit po punohet për shkëkuptjen e kontratës, e nëse kjo ndodh at herë Dortmundi mund ta transferojë falas holandezit.

Një nga opzionet që BVB mund të implementojë është edhe huazimi./albeu.com