Dopiet në ndeshjen e parë, Ronaldo shpallet lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo është shpallur nga UEFA lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari – Portugali.

 

Corinne Diacre, vëzhguese teknike e UEFA-së, e ka emëruar Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë të takimit, Hungari – Portugali.

Ronaldo shënoi dy gola në këtë duel, në min 85′ dhe 87′. Portugezi pati gjithashtu edhe disa raste tjera për të realizuar.

Kontributi i tij për fitoren e Portugalisë e ka shpallur Ronaldon lojtar të ndeshjes.

 

Shtuar 15.06.2021 20:08