Djali i Messit ishte shumë i hutuar pasi pa 7 trofetë e Topit të Artë të fituar nga babai

Djali i Lionel Messit, Thiago, ishte shumë i hutuar pasi pa shtatë trofetë e Topit të Artë që i ka fituar babai i tij.

Lionel Messi fitoi trofeun e “Topit të Artë” për vitin 2021 të hënën e kaluar, duke mposhtur emra si Robert Lewandowski dhe Jorginho.
34-vjeçari ka pasur një tjetër vit të suksesshëm, ku fitoi Copa del Rey me Barcelonën dhe Copa America me Argjentinën.

Ai mundi ngushtë Lewandowskin, i cili gjithashtu ka pasur një vit të jashtëzakonshëm, për të fituar trofeun e tij të shtatë të Topit të Artë.
Një video është shfaqur pas triumfit të tij që tregon një shkëmbim fjalësh zbavitës mes Messit dhe djalit të tij, Thiago.

Thiago, më i madhi nga djemtë e Messit, tani në moshën 9-vjeçare, u përpoq të kërkonte shpjegime kur pa shtatë trofetë e “Topit të Artë” të babait të tij të rreshtuar në tryezën e shtëpisë.


Thiago: ‘Pse i ke shtatë ‘Topat e Artë’ baba? A nuk i keni gjashtë?’

Lionel: ‘Tani kam shtatë’.

Thiago: ‘A e fituat sot? Në shtëpi ka vetëm gjashtë topa. Kur e fituat?’

Lionel: ‘Sot’

Thiago: ‘Sot?! Pse?!’

Lionel: ‘Nuk e di!’
Thiago më pas u hutua edhe më shumë pasi mendoi se babai i tij tani kishte tetë trofe të ‘Topit të Artë’.

Por pastaj Lionel ia tregoi të fundit, duke e plotësuar numrin shtatë.

Thiago, ashtu si babai i tij, është i fiksuar pas futbollit. I riu luante për skuadrat e të rinjve të Barcelonës dhe tani po luan për PSG-në. /Telegrafi/

 


Shtuar 7.12.2021 21:23