Ditë zie për futbollin shqiptar, Covidi i merr jetën portierit Arben Sinani

Ditën e sotme ka humbur betejën me Covid-19, ish-portieri i ekipit të Apollonisë, Arben Sinani, i cili njihej ndryshe si “Kace”.

Vdekja e parakohshme i Sinanit në moshën 50 vjeçare është një humbje e madhe jo vetëm për të afërmit e tij, por për sportin të përgjithësi dhe atë firek në veçanti.

“Kace” ka qenë një portierit më të mirë në Shqipëri në vitet 1998, kur Apollonia u shpall edhe kampione e Kupës së Shqipërisë. /albeu.com


Shtuar 8.12.2021 12:03