Di Maria zbulon “sekretin” e Ronaldos: Në ditëlindjen time ai piu birra me miqtë e mi

Angel Di Maria zbuloi se Cristiano Ronaldo mund të jetë një “makinë” në fushë, duke u përpjekur gjithmonë të shënojë për të ndihmuar ekipin të fitojë, por që jashtë fushës ai është një person krejtësisht tjetër.

Anësori argjentinas kujtoi kohën e tij në Real Madrid për të shpjeguar sesi golashënuesi portugez është në realitet.

“Me mua Ronaldo ishte gjithmonë spektakolar. Ajo që shihni në fushë është vetëm një gjë. Jashtë tij, ai është një person normal. Në ditëlindjen time të parë në Real Madrid, erdhën disa miq dhe unë ftova Marcelo dhe Pepe. Ndërsa Cristiano Ronaldo ishte gjithmonë me ta, unë gjithashtu e ftova atë. Ai mendoi se nuk do të vinte, por më dërgoi një mesazh për ta konfirmuar. Ai erdhi në shtëpinë time dhe u ul me miqtë e mi duke pirë një birrë. Unë u befasova shumë. Në fushë, ai dëshiron të fitojë gjithçka, por jashtë fushës ai është një person tjetër ”, zbuloi argjentinasi, në një intervistë për TyC Sports.


Shtuar 2.09.2021 14:16