Dështimi në La Liga, Laporta kërkon largimin e Koeman

Todofichajes raporton se presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, kërkon largimin e trajnerit Ronald Koeman.

Fakti që holandezi ishte një pjesë e nënshkruar nga bordi i mëparshëm nuk i pëlqen udhëheqësit të lartë.

Koeman arriti që të ndryshojë mendimet për të pas fitimit të Kupës së Mbretit, mirëpo ka dështuar përsëri dy herë të tjera.

Ai ka shpërdoruar dy mundësi të arta për të kapur epërsinë dhe kreun e tabelës, mirëpo në fund dështoi dhe tani pothuajse janë jashtë garës për titull.

 


Shtuar 12.05.2021 10:32