Dëshmia e viktimës mbi sulmin se*sual nga braziliani: Unë rezistova, por Dani Alves ishte më i fortë se unë

Legjenda e Barcelonës , Dani Alves u dërgua në burg të premten e kaluar, më 20 janar 2023, pasi një femër 23-vjeçare e akuzoi atë për abuzim dhe dhunë seksuale.

Gazeta “La Vanguardia” ka publikuar tashmë disa nga deklaratat e 23-vjeçares pas dëshmisë pranë autoriteteve. Vajza pretendoi se lojtari brazilian e mbylli në një banjë në zonën VIP të klubit të natës Sutton në Barcelonë dhe abuzoi me të, një akuzë që Dani Alves e mohoi para gjykatësit. “El Periodico” raporton se incidenti në banjë mes Alves dhe viktimës ka zgjatur rreth 15 minuta dhe kohëzgjatja mund të shihet në regjistrimin e kamerave të sigurisë. Sipas deklaratës, kallëzuesja dhe disa shoqe të saj janë ftuar nga futbollisti dhe një mik meksikan në një tavolinë VIP në lokal.

“Alves filloi menjëherë të vepronte me të tre, duke i prekur”, thuhet në një pjesë të deklaratës.

“Nuk e dija se çfarë kishte pas asaj dere, mendova se do të kishte një zonë tjetër VIP”.

Viktima tha gjithashtu se Alves i pëshpëriti në vesh edhe pse ajo nuk e kuptonte, duke besuar se frazat ishin shqiptuar në portugalisht. Ai dyshohet se e kapi fort dorën e saj dhe Alves e çoi në organin e tij gjenital, një gjest që thuhet se e përsëriti disa herë pavarësisht refuzimit të saj. “El Periodico” publikoi përmbajtjen e tmerrshme të versionit të ankueses, ku thuhej se Alves e nxiti atë të vinte me të në tualet përpara se të përfshihej në sulm.

“ Alves e detyroi atë të ulej sipër tij, e hodhi në dysheme, e detyroi t’i jepte fellacio të cilës ajo i rezistoi aktivisht, e goditi me shuplakë, e ngriti nga dyshemeja dhe e depërtoi derisa ai derdhi”, thuhet në raport. Sipas “La Vanguardia”, ish- futbollisti i Barcelonës e detyroi të renë të thoshte se ishte “e vogla e tij” gjatë sulmit të tij seksual.

“Unë rezistova, por ai ishte shumë më i fortë se unë”, shpjegoi e reja që pretendoi se përdhunimi që ajo kishte pësuar ndodhi më 30 dhjetor.

Dani Alves ofroi deri në tre versione të ndryshme të fakteve para gjykatësit.

Në deklaratën e Alves për gjyqtarin, lojtari pranoi, sipas “TV3”, se kishte qenë në klub, por pohoi se kishte qenë atje vetëm për një kohë të shkurtër dhe mohoi sulmin seksual. Një rrëfim që, sipas gjyqtarit hetues, bie ndesh me provat e mbledhura.

Siç raporton “TV3”, Alves ka deklaruar tre gjëra të ndryshme: së pari, ai tha se nuk e njihte vajzën të cilën dyshohet se e kishte sulmuar seksualisht, më pas tha se e kishte parë por asgjë nuk kishte ndodhur, para se në fund të pranonte tha se ishte ajo. i cili u hodh mbi të.


Shtuar 23.01.2023 14:27