Dëshira e Markut dhe e shqiptarëve do të bëhet realitet vitin e ardhshëm, ky postim i tregon të gjitha (FOTO LAJM)

 Florian Marku mbylli një vit shumë të sukseshëm në arenën e boksit botëror. “Mbreti” shqiptar vazhdon të jetë i pamposhtur dhe në dy ndeshjet e fundit ai ia doli të shpallet kampion bote në kategorinë IBF dhe më pas ta mbante këtë titull.

Pas triumfit të fundit Marku  tha me zë të lartë që vitin e ardhshëm dëshironte që një ndeshje e tij të zhvillohej në Tiranë në një stadium të mbushur plot më shqiptarë.

Kur kanë kaluar vetëm disa javë nga ato fjalë, Florian Marku ka publikuar një story në rrjetin e tij social “Instagram” ku njofton se vitin e ardhshëm e presin 4 ndeshje të mëdha që do të zhvillohen në Angli, Austri ose Gjermani, Itali dhe në Shqipëri. r.t/albeu.com


Shtuar 16.12.2021 14:06