Depay i thotë lamtumirë Barçës, por kërkon kohë me Juventusin, çfarë fshihet pas saj?

Ndalim i papritur në dialogun mes Juves dhe Depay. Lojtari e ka kërkuar këtë nëpërmjet përfaqësuesit të tij, avokatit Sebastien Ledure. Sulmuesi holandez i Barcelonës dëshiron të marrë një “pauzë për reflektim” përpara se të marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

Oferta e Juventusit përfshinte një kontratë dy vjeçare prej rreth pesë milionë euro neto, me përfitimet e zbritjeve të taksave. Në Barcelonë flitet për një zgjidhje të afërt me Depay, edhe në konsideratë të tepricave që pengojnë regjistrimin e blerjeve të reja.

Por zërat se duan Tottenham të interesuar për lojtarin rezistojnë, pas thirrjes së Fabio Paraticit për holandezin që kishte tentuar më kot në janar. Në këtë situatë pasigurie, Juve nga ana tjetër ka nevojë për përgjigje sa më shpejt.

Kjo është arsyeja pse kjo “pauzë për reflektim” e papritur i ndërlikon shumë planet e Juventusit. Faza është shumë delikate, sepse nëse negociatat nuk marrin hov në orët e ardhshme, Cherubini do të detyrohet të kërkojë objektiva të rinj. /albeu.com/

Shtuar 11.08.2022 18:03