Dëmtimi i rëndë i Spinazzolas, Roma synon të rikthejë Emerson Palmerin

Braziliani i natyralizuar në italian, Emerson Palmeiri do të zëvendësojë Leonardo Spinazzolën në formacionin e “të kaltërve” për gjysmëfinalen ndaj Spanjës, por mund të bëjë të njëjtën gjë edhe te klubi i Romës.

Duke qenë se Spinazzola pritet të mungojë përreth 6 muaj dhe do të rikthehet vetëm në fillim të vitit të ardhshëm, drejtuesit e klubit verdhekuq kanë kontaktuar me Chelsea-n për të marrë në huazim Emerson Palmeirin.

Ky i fundit nuk bën pjesë në planet e trajnerit Tuchel, pasi në atë krah është titullar Ben Chilwell, megjithatë londinezët janë më të prirur ta shesin përfundimisht kartonin e futbollistit, që e morën pikërisht nga Roma tre vite më parë.

Emerson Palmeiri ka shkëlqyer me verdhekuqtë në sezonin 2016-2017 dhe do të mirëpriste një rikthim në kryeqytetin italian, ndërsa Mourinho do të kishte kështu një anësor titullar, për t’i dhënë mundësi Spinazzolës të rikuperohet me qetësi.


Shtuar 6.07.2021 09:18