Debutoi me fitore, Gerrard komenton suksesin e parë: Kemi shumë për të ndërtuar

Steven Gerrad debutoi me fitore në  stolin e Aston Villa duke mposhtur 2-0 në  shtëpi Brighton.

Pas fitores trajneri u shpreh:

“Ato janë zhurmat dhe nivelet që ju mungojnë si lojtar dhe arsyeja që unë doja të qëndroja në lojë”, tha Gerrard.

“Më pëlqen të fitoj – ky është ilaçi im. Më pëlqen të garoj, më pëlqen t’i shoh lojtarët të lumtur, të buzëqeshur dhe të ndihen mirë. Nuk ka pamje më të mirë se sa një 9 që përfundon me atë klas dhe stil.

“Po përpiqem të kontrolloj emocionet e mia, por po godas çdo top. Unë dua të jem aty për lojtarët në fushë dhe dua që ata të më shohin, në mënyrë që t’i drejtoj ata.

‘E urrej humbjen. Unë e urrej humbjen kur është 5v5 ose 6v6 në lojërat stërvitore. Dua të tregoj emocione dhe të jem gjithmonë sa më autentike që të mundem. Nëse dikush dyshon se çfarë do të thotë për mua, thjesht më shiko pas atyre golave. Kjo ishte e vërtetë, kjo është ndjenja, kështu është.

“Ishte një javë e madhe dhe një lojë e madhe, veçanërisht për lojtarët pas pesë humbjeve, kështu që është një përzierje e emocioneve, lehtësimit dhe krenarisë. Nuk mund të jem më krenar për lojtarët. Kryesisht, ata kanë ndjekur gjithçka që kemi kërkuar dhe kemi kryer.’

Brighton kontrolloi topin në pjesën më të madhe të ndeshjes dhe pavarësisht golave ​​të vonë, Gerrard e di se ka ende shumë punë për të bërë. Ata udhëtojnë në Crystal Palace fundjavën e ardhshme para ndeshjeve në shtëpi kundër Manchester Cityt dhe Leicesterit përpara kthimit të Gerrard në Liverpool më 11 dhjetor.

Ai shtoi: “Ne ishim pak të tensionuar ndonjëherë dhe nuk ishte gjithçka perfekte. Kemi shumë për të ndërtuar, por me kalimin e kohës do të përmirësohemi”. /albeu.com/

 

 


Shtuar 21.11.2021 12:07