David Beckham gati t’i marrë një biletë Luis Suarez-it për në SHBA

Pasi ka treguar më parë interes për sulmuesin e Atletico Madrid-it, klubi i MLS i David Beckham-it, Inter Miami, duket se po rrit ndjekjen e tyre për Luis Suarez.

Inter Miami humbi në play-off sezonin e kaluar dhe po kërkon të forcohet përpara sezonit 2022 dhe Suarez, i cili ka pësuar një rënie në formë këtë vit pasi ndihmoi Atletin të fitonte La Liga Santander në 2020/21, mund të tundohet nga një ndryshim i skenës.

 

Largimi i fundit i Blaise Matuidi ka hapur një vend për lojtar të caktuar në listën e Miami, të cilin Suarez mund ta plotësojë. Gonzalo Higuain është sulmuesi tjetër i skuadrës, por gjithashtu është folur se ai mund të tërhiqet në të ardhmen e afërt, duke dyfishuar vendosmërinë e Miamit për t’u forcuar në sulm.

Sipas Pedro Bravo në ‘El Chiringuito’, Suarez është i interesuar për ofertën e Beckham për të luajtur në Shtetet e Bashkuara, por pas tij ka edhe ekipe të tjera, duke përfshirë Aston Villa dhe një klub aziatik./ h.ll/albeu.com

 

Shtuar 22.01.2022 16:21