Datat e ndeshjeve, shorti dhe detaje të tjera nga faza e grupeve të Champions

Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve fillon në muajin shtator derisa jemi në pritje të kompletimit të të gjitha vazove nga ndeshjet kualifikuese.

Shorti për këtë fazë do të hidhet në Stamboll më 25 gusht, ndërsa ndeshjet e para të fazës së grupeve do të luhen më 6 dhe 7 shtator.

Ndeshjet e fundit të fazës së grupeve do të luhen më 1 dhe 2 nëntor, tre javë para fillimit të Kupës së Botës, ndërsa faza e eliminimit do të nisë më 14 shkurt.

Më poshtë renditja sipas vazove

Vazo 1

Real Madrid

Eintracht Frankfurt

Manchester City

Milano

Bajerni i Mynihut

Paris Saint-Germain

Porto

Ajax

Vazo 2

Liverpool

Chelsea

Barcelona

Juventus

Atletico Madrid

Sevilja

RB Leipzig

Tottenham

Vazo 3

Borussia Dortmund

RB Salzburg

Shakhtar Donetsk

Inter

Napoli

Sporting CP

Bayer Leverkusen

Vazo 3 ose 4

Marsejë

Vazo 4

Club Brugge

Celtic.