Dani Alves paraqiti kandidaturën e tij tek klubi italian me email, por u refuzua

Alves thuhet se i dërgoi një letër Spezias. Dani i ofroi klubit kandidaturën, por u refuzua. Oferta iu kthye dërguesit pas përputhjes së moshës dhe vlerës.

Braziliani u largua nga Barcelona dhe tani është në kërkim të një ekipi të ri. Siç mund ta shohim, marrëdhëniet me klubin ligurian nuk funksionuan.

Alves duhet të gjejë një klub të ri sa më shpejt të jetë e mundur për të luajtur në Kupën e Botës në Katar. Trajneri i Brazilit Tite do ta mbajë Danin nëse 39-vjeçari gjen një klub të ri.

Përveç Spezias, Alves ka negociuar edhe me Flamengon dhe Fluminensen, por braziliani nuk ka mbetur i kënaqur me pagën. /albeu.com/

Shtuar 30.06.2022 21:13