Dani Alves: Ndjehem nervoz për ndeshjen time të parë me Barcelonën

Dani Alves u emërua në skuadrën e Barcelonës për t’u përballur me Boca Juniors në stadiumin e Universitetit King Saud të martën në një lojë nderimi për legjendën e klubit Diego Maradona, i cili vdiq në 2020.

Gjithçka tregon se Alves do të luajë ndeshjen e parë të periudhës së dytë te Barcelona në Arabinë Saudite, pasi nuk lejohet të marrë pjesë në La Liga Santander deri në janar kur mund të regjistrohet nga Blaugrana.

“Jam nervoz pasi jam larguar nga ky klub për kaq shumë kohë, dhe nuk jam në gjendje të luaj momentalisht në kampionat,” tha Alves.

“Momenti dhe sfida më e rëndësishme e karrierës sime erdhi për shkak të situatës së klubit. Sfidat janë për ata që nuk kanë frikë prej tyre. Ne do të përpiqemi të bëjmë më të mirën për këtë simbol.

“Të luash është gjithmonë e veçantë, kudo që të jetë. Unë kam një marrëdhënie shumë të mirë me shumë njerëz këtu.”

Barcelona do të ndeshet kundër Napolit në Europa League dhe Alves pret një tjetër sfidë për Blaugrana-n.

“Mendoj se duhet të pranojmë çdo lloj sfide”, shtoi Alves.

“Ne duhet të luajmë në Ligën e Evropës dhe sa herë që veshim fanellën e Barcelonës, ne po përfaqësojmë historinë e tyre dhe duhet ta bëjmë këtë për madhështinë e klubit, pavarësisht konkurrencës me të cilën përballeni.

“Edhe kur luan gur, letër apo gërshërë, duhet të fitosh nëse vesh fanellën e Barcelonës”./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.12.2021 11:15