Coutinho “mbyt” në borxhe Barcelonën, katalanasit duhet t’i paguajë Liverpoolit edhe 42 milionë euro

Klubi i Barcelonë është duke kaluar një krizë të madhe financiare për shkak të veprimeve të pakontrolluara nga bordi i mëparshëm.

Klubi katalanas ende nuk ka mbyllur hesapet me Liverpoolin për transferimin e brazilianit, Philipe Countinho.

Mësohet se “blaugranat” i kanë ende borxhë “Të Kuqve” një shifër prej 42 milion eurove.

Ndërsa sa i përket Griezmann apo Dembele, klubi i ka mbyllur llogaritë me Atleticon dhe Dortmundin. /albeu.com


Shtuar 14.10.2021 09:42