Coutinho kalon me sukses testet mjekësore tek Aston Villa

Philippe Coutinho ka përfunduar me sukses ekzaminimin mjekësor dhe aktualisht ndodhet në Francë duke marrë leje pune.

Philippe është aktualisht në procesin e finalizimit të dokumenteve të tij të imigracionit dhe ne mezi presim ta kemi atë në kampin stërvitor me grupin të mërkurën në Bodymoor”, tha menaxheri i Aston Villa, Steven Gerrard.

Braziliani ka kaluar në Premier Legue në formë huazimi deri në fundin e sezonit më të drejtë blerjeje për 40 milion euro. r.t/albeu.com


Shtuar 10.01.2022 21:32